FA Žalgirietis

Vilnius Cup 2016 2004m taurė lieka namuose!

Rugsėjo pirmąjį savaitgalį (02-04d) Vilniuje praūžė “Vilnius City Cup 2016” tarptautinis vaikų futbolo turnyras. Šis turnyras buvo surengtas net 5-ioms amžiaus grupėms (2004-08m.). Vyriausių 2004m. grupėje dalyvavo 10 komandų, dvi mūsų akademijos komandos. FA Žalgirietis(balti) ir FA Žalgirietis(žali) komandos. Turnyre taipogi dalyvavo BFA (Vilnius), Rona 03 (POL), FA Dainava (Alytus), FM Tauras (Kaunas), Vilniaus FM (Vilnius), FK Atmosfera (Mažeikiai), Panevėžio FA (Panevėžys), Neman (BLR).

Kiekviena komanda turnyre sužaidė po 5 rungtynes, bei igavo daug naudingos patirties. FA Žalgirietis (balta) komanda turnyre 1 rungtynes sužaidė lygiosiomis, bei 4 kartus turėjo pripažinti varžovų pranašumą. Nors didelė dalis šios komandos berniukų į futbolą sugrįžo tiesiai iš vasaros atostogų, bet atkarpomis visiskai nenusileido pajėgiems varžovams ar net buvo pranašesni. Džiugu, jog berniukai nepabūgo rimto išbandymo ir įgavo papildomos tarptautinio lygio rungtynių patiries, kuri leis dar labiau tobulėti ateityje.
Kita mūsų klubo komanda pasirodė kiek geriau. FA Žalgirietis (žalia) komanda per 5-ias turnyro rungtynes pasiekė 5 pergales. Pirmasis turnyro šeimininkų išbandymas buvo Vilniaus BFA klubas. Rungtynės buvo padrikos, daug netikslių ar klaidingų sprendimų aikštėje. Tačiau žaliai balti visų rungtynių metu demonstarvo savo pranašumą ir po pirmojo kėlinio pirmavo rezultatu 1:0. Antrąjame kėlinyje D.Lotužys speigia dar vieną komandos įvartį galva ir pirmaujame 2:0. Tokiu rezultatu baigiasi runtynės.
Antrąją dieną pirmosiose rungtynėse susitinkame su svečiaus iš lenkijos (Rona 03). Rungtynės taipogi buvo kovingos, tačiau jaunieji žalgiriečiai aikštėje demonstavo kokybiškesnį futbolą. Varžovų vartus saugojo mūsų meistriškumo stygius užbaigiant atakas. Vienos iš atakų metu po rikošeto nuo varžovų žaidėjo pelnome įvartį ir pirmaujame 1:0. Rungtynių eigą kontroliuojame, tik gaila niekaip nepavyksta pelnyti daugiau įvarčių, runtynės taip ir baigiasi.
Trečiasis mūsų varžovas šiame turnyre buvo gerai pažystami svečiai iš Dzūkijos (FA Dainava, Alytus). Visų rungtynių metu valdėme žaidimą, kontroliavome kamuolį, kūrėme momentą po momento, bet niekaip nepavyko pelnyti įvarčio… Įpusėjus pirmajam kėliniui K.Dulkinas kaire koja smūgiuoja tiksliai ir pirmaujame 1:0. Visų rungtynių metu Alytaus komanda taip ir neatliko nei vieno smūgio į mūsų vartininko D.Burdos vartus, o męs patys nesugebėjome realizuoti susikurtų progų. Laimime dar vienas rungtynes rezultatu 1:0.
Prasideda trečioji turnyro diena, o mūsų pirmasis varžovas joje ir paskutinysis grupėje (FM Tauras, Kaunas). Pergalės ar lygiųjų atvėju žaidžiame finale, pralaimėjimo - mažąjame finale. Rungtynes pradėjome užtikrintai, tačiau varžovai labai galingas ir nesiruošė kapituliuoti. Visų rungtynių metu aikštėje matėme daug gražių futbolo technikos, bei taktikos elementu, abi komandos demonstavo aikšto tempo kokybišką futbolą. Vienas momentas keitė kitą, bei niekam pasižymėti taip ir nepavyko. Pirmasis kėlinys 0:0. Antrajame kėlinyje vaizdas aikštėje nesikeitė, abi komandos norėjo pelnyti įvartį, bet pritrūkdavo meistriškumo, arba sutrukdydavo varžovų meistriškumas. Besibaigiant rungtynėms įvartį smeigia P.Suščenkovas ir pirmaujame 1:0. Iki rungtynių galo aikštėje vaizdas nepasikeitė. Finalinis teisėjo švilpukas, dar viena perglė ir keliaujame į finalą!
Finale susitikome su gerai pažįstamu varžovu (FA Panevėžys). Nuo pat finalo pradžios demonstravome savo kokybšką futbolą ir pelnėme du greitus įvarčius. Pirmąjį galingu smūgiu iš tolimos distancijos pelnė N.Šakalys, o antąjį po puikaus perdavimo M.Muižys. Po pelnytų įvarčių toliau kokybiškai žaidėme, bet pirmąjame kėlinyje nei vienai, nei kitai komandai nepavyko pasižymėti. Antrąjame kėlinyje greitą įvartį pelno T.Bakšys (3:0). Įpusėjus kėliniui po gražios atakos K.Bička tiksliu smūgiu prideda dar vieną įvartį, o besibaigiant rungtynėms K.Korvel klaidina 5 varžovus ir smeigia 5-ąjį įvartį i Panevėžiečių vartus. Galingu žaidimu, bei rezultatu finišuojame turnyre ir galime pelnytai vadintis čempionais!!!
Treneris V.Sabaliauskas liko patenkintas 4-riomis iš 5-ių aukėtinių rungtynėmis. Šių rungtynių metu auklėtiniai demonstarvo aukšto tempo kokybišką futbolą. Viso turnyro metu išlaikyta labai aukšto lygio komunijacija (tokiame amžiuje) aikštėje ir už jos ribų. Greitas sprendimų priėmimas aikštėje, gera kamuolio valdymo technika, geras judėjimas be kamuolio organizuojant atakas, savalaikiai individualus ir grupiniai taktiniai veiksmai, kompaktiškas žaidimas gynyboje, žaibiška tranzicija perėmus kamuolį bei žvėriškas varžovų presingas praradus kamuolį padėjo komandai šiame turnyre pelnyti visas 5 pergales. Labai džiugu, jog pagaliau tokio lygio turnyre sugebėjome nepraleisti įvarčio, dėl to derėtų pagirti visą komandą, bei gynėjus su vartininku atskirai! Tačiau dar daug daug reikia padirbėti užbaigiant atakas ir realizuojant susikurtus momentus…

Finalo oponentų treneris apie mūsų komanos žaidimą pasisakė: “Atrodė, kad varžovai tarsi iš kitos planetos, kaip "Barcelona". Greitas varžovų kojų darbas, greitas žaidimas su kamuoliu, greitas mąstymas aikštėje ir greitas veiksmų atlikimas mus išmušė iš vėžių.”

Turnyro nugalėtojais tapo: K.Bička, D.Burda, T.Bakšys, P.Suščenkovas, D.Lotužys, M.Giedraitis, Ž.Rašinskis, M.Muižys, F.Mendelis, N.Šakalys, B.Popenovas, K.Korvel, D.Aleksa, G.Mikelaitis, A.Doveika ir K.Dulkinas.

G.Mikelaitis buvo pripažintas naudingiausiu komandos žaidėju.

Didelis AČIŪ gausiam bei aktyviam mūsų ULTRŲ klubui - TĖVELIAMS !!!