FA Žalgirietis

Apie mus

Vaikų futbolo akademija “Žalgirietis” įkurta 2008 m. spalio mėnesį. Akademijos įkūrėjai – praeityje žinomi šalies futbolininkai Žydrūnas Grudzinskas ir Gediminas Kontautas.

„Akademijos įkūrimo idėja gimė iš didelio noro ir entuziazmo vaikams perteikti tai, ką kaip vertingiausią patirtį pats esi sukaupęs, ką gali jiems duoti, siekiant vaikus sudominti futbolu ir dirbti su jais taip, jog ir vaikams būtų smagu, ir rezultatas būtų,“ – sako vienas akademijos įkūrėjų buvęs šalies rinktinės gynėjas Ž. Grudzinskas. – Turime ir galime dirbti taip, kad vaikams futbolo treniruotės patiktų, juos šis žaidimas „pakabintų“ ilgam... Juk tik nuo teisingo darbo su vaikais gali prasidėti šalies futbolo atgimimas.“

Būtent profesionalumas ir siekis futbolo treniruotes padaryti maksimaliai patraukliomis kiekvienam jas lankančiam vaikui – šie bruožai išskiria futbolo akademiją „Žalgirietis“ iš kitų nuo pat jos įkūrimo iki dabar.

Septintus metus skaičiuojančioje „Žalgiriečio“ akademijoje jau treniruojasi per 630 vaikų nuo 5 iki 17 metų amžiaus. Pagal narių skaičių futbolo akademija – gausiausia ne tik Vilniuje, bet ir visoje šalyje. Treniruotės organizuojamos net šešiuose Vilniaus mikrorajonuose: Antakalnyje, Šeškinėje, Fabijoniškėse, Lazdynuose, Naujininkuose, Grigiškėse.Treniruočių vietos ir laikai.Siekiama, kad treniruočių vieta vaikui būtų kuo patogiau pasiekiama – arčiau mokyklos, darželio, namų ar tėvų darbovietės. Šiuo metu vykdomas nuosavo akademijos stadiono - sporto bazės statybos projektas dabartiniame „Senvagės“ vidurinės mokyklos stadione (Širvintų g. 80), o nuo š. m. rugsėjo mėnesio planuojamas šios modernios futbolo bazės atidarymas. Planuojama, jog čia nuolat treniruosis gabiausi „Žalgiriečio“ auklėtiniai iš visų akademijos padalinių, taip pat čia nuolat vyks vaikų futbolo turnyrai ir futbolo šventės.

Šiuo metu akademijoje dirba devyni aukštos kvalifikacijos futbolo treneriai. Anot vieno akademijos įkūrėjų Gedimino Kontauto, reikiama trenerių kvalifikacija, profesinė kompetencija bei gebėjimas dirbti su vaikais – Akademijos vadovų nuolatinis siekis ir prioritetas. „Treneris privalo būti ne tik puikus futbolo specialistas, bet ir sugebėti dirbti su atitinkamo amžiaus vaikais. Juk daugeliu atveju tik nuo trenerio darbo kokybės, gebėjimo bendrauti su vaikais didele dalimi priklauso, ar vaikams čia patiks,“ – teigia G. Kontautas. Įgyvendindami šį principą futbolo akademijos „Žalgirietis“ treneriai nuolat tobulina savo profesines kompetencijas trenerių kursuose ir seminaruose tiek šalyje, tiek užsienyje.

Akademijoje daug dėmesio skiriama vaikų pedagogikai – kaip visapusiškai ugdyti ir dirbti su vaikais rekomendacijų semiamasi ir aktyviai bendradarbiaujama su sostinės M. Daukšos vidurinės, Kačialovo ir Senvagės gimnazijų pedagogais bei mokyklų administracijų atstovais. Atliekamas didelis darbas vaikų kaip asmenybių formavimui bei žmogiškųjų vertybių diegimui. Organizuojant vaikų ugdymo ir treniruočių procesą siekiama, kad jaunajai kartai būtų ugdomas patriotiškumas, vaikai mokomi pasitikėjimo savimi, komandinio darbo.

Pagal sportinius rezultatus akademija „Žalgirietis“ turi aukščiausią sportinį reitingą tarp Vilniaus futbolo akademijų ir mokyklų (Vilniaus regiono Futbolo sąjungos reitingavimas). Skirtingų amžiaus grupių vaikų komandos – nuolatinės šalies vaikų futbolo čempionatų nugalėtojos bei prizininkės, tarptautinių ir vietinių vaikų futbolo turnyrų nugalėtojos.

Ugdyti aukšto sportinio meistriškumo jaunuosius futbolininkus – vienas iš akademijos tikslų.

Akademija „Žalgirietis“ yra oficiali šalies futbolo čempionų vyrų komandos VMFD „Žalgiris“ akademija, kelianti tikslą ugdyti žaidėjus, kurie ateityje papildytų stipriausios šalies komandos gretas. 16-17 metų gabiausių akademijos narių pagrindu suburta vaikinų komanda yra „Žalgirio“ dublerių ekipa, kuri „Žalgiris B“ vardu sėkmingai žaidžia šalies Pirmosios futbolo lygos pirmenybėse.

Futbolo akademijos auklėtiniai ir jų tėveliai yra įtraukti į VMFD "Žalgiris" klubo bendruomenės veiklą, bendruomenės nariams yra sudarytos puikios galimybės stebėti "Žalgirio" ir Lietuvos futbolo rinktinės rungtynes.

Didelis dėmesys skiriamas ir sprendžiant vaikų užimtumo problemą moksleivių atostogų metu. Pavasario, rudens ir žiemos atostogų metu vaikams organizuojamos futbolo treniruočių ir pramoginės stovyklos Vilniuje, Kernavėje, Klimkynėje, Druskininkuose, Dauguose, išvykos, ekskursijos, įvairiausi futbolo renginiai. Futbolo akademija „Žalgirietis“ organizuoja itin patrauklius tarptautinius vaikų futbolo turnyrus, kuriuose dalyvauja tiek „Žalgiriečio“, tiek kitų Lietuvos miestų, kitų šalių atstovų komandos. Tradiciniame „Vilnius CUP“ turnyre rugsėjo mėn. kiekvienais metais dalyvauja per 300 skirtingo amžiaus vaikų iš Lietuvos ir kitų Europos šalių.

Futbolo akademija „Žalgirietis“ kviečia visus norinčius išmokti žaisti futbolą ir kartu smagiai praleisti laiką 5-16 metų vaikus įsijungti į akademijos gretas jau dabar. Ateikite į futbolo treniruotes ten, kur vaikui patogiausia ir, nė neabejojame, futbolą pamėgsite visam laikui! Treniruočių vietos ir laikai.

 

Aprangų katalogas


Rėmėjai
Kontaktai

VŠĮ ,,Žalgirietis“

Įmonės kodas – 302543503,
Adresas: P. Žadeikos 12-12, LT-06320, Vilnius
AB bankas „Swedbank“
Banko kodas 73000
LT 927300010124102043